بی.آی.ام. چیست؟

بی.آی.ام.(Building Information Modeling)  عبارت است از "یک فرآیند پیشرفته برای برنامه ریزی، طراحی، ساخت، بهره برداری، و تعمیر و نگهداری ساختمان ،  که با استفاده از مدلسازی اطلاعاتی

 

سازگار با ابزارهای استاندارد برای تمامی بخشهای ساختمان اعم از جدید یا قدیمی تهیه شده است. تمام بخشهای ساختمان باید حاوی اطلاعات لازم ایجاد شده یا جمع آوری شده در فرمت مناسب قابل استفاده در طول عمر آن ساختمان باشند. دامنه عمل بی.آی.ام. مستقیم و غیر مستقیم بر سرمایه گذاران صنعت ساختمان اثر می گذارد. بی.آی.ام. اساسا یک روش متفاوت در ایجاد، استفاده و به اشتراک گذاری اطلاعات ساختمان در طول حیات آن است.

در واقع بی.آی.ام. پیشرفتی شگرف در صنعت ساختمان اعم از معماری، مهندسی و ساخت است که به تهیه یک یا چند مدل عینی دیجیتالی از ساختمان  و  امکان تحلیل و کنترل بسیار بهتر از روشهای سنتی پیشین  شامل قیمتها و اطلاعات لازم جهت ساخت و خرید مصالح و خدمات ساختمان و پایه ریزی شرایطی برای طراحی و ساخت جدید و تغییرات نقشه ها و ارتباطات میان دست اندرکاران پروژه می انجامد. اجرای دقیق بی. آی. ام منجر به: یکپارچه سازیی فرآیند طراحی و ساخت و  افزایش راندمان در بخش مالی و زمانی  می شود. 

 

محور های کاری BIM

 

 

 

 

نظرها (0)

CAPTCHA
نظرها {{total}}
{{comment.creator_name}} {{comment.creator_name}} {{comment.creator_name}}
{{comment.creator_name}}
در انتظار تایید

{{comment.add_time|jday_remain:"2020-05-25 21:24:53"}}
{{comment.child_count}}
{{comment_reply.creator_name}} {{comment_reply.creator_name}} {{comment_reply.creator_name}}
{{comment_reply.creator_name}}
در انتظار تایید

{{comment_reply.add_time|jday_remain:"2020-05-25 21:24:53"}}